13.03.2018 - Esiroglu Haber ve Bilgi Portalı

Yerli Üretim İnsansız Hava Aracı Trabzon’da Tanıtıldı

Yerli Üretim İnsansız Hava Aracı Trabzon’da Tanıtıldı

Yerli üretim insansız hava
araçları Trabzon’da tanıtıldı

Anadolu Eğitim Kültür ve İrfan Derneği’nin (ANADER) ülke genelinde başlattığı Gelişen Türkiye Konferanslar Dizisi’nin ilki Yüksek Teknolojide Milli Hamleler-Bayraktar İnsansız Hava Araçları başlığıyla Trabzon’da gerçekleştirildi.

Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen organizasyonda Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon eski Milletvekili Asım Aykan, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Bayraktar AŞ’nin kurucusu Özdemir Bayraktar, Bayraktar AŞ Genel Müdürü Haluk Bayraktar kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, STÖ temsilcileri, siyasiler ve öğrenciler hazır bulundu.

Programda katılımcılara seslenen Trabzon Valisi Öz, bilim ve teknoloji alanında dünya çapında önemli bir rekabet yaşandığını ifade ederken, “Ülkemizde de bu alanda ciddi stratejik hedeflerimiz var. Önemli kurumlarımız var müteşebbis Türk insanı da bu gelişmelere sahip çıkarak yarınlara daha güvenle balkıyor. Bir toplu iğneyi bile yapamayan bir ülkeden bugün savunma sanayindeki pek çok bileşenleri yapabilen bir millet ve devlete adım adım gidiyoruz” dedi.

GENÇLER, KENDİNİZİ BU ALANDA ÇOK İYİ YETİŞTİRİN
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ise konuşmasında özellikle gençlere seslendi. Bilim ve teknolojinin milletlerin varlığında artık çok önemli bir yer tuttuğunu kaydeden Başkan Gümrükçüoğlu, gençlerden bu alanda kendilerini çok iyi yetiştirmelerini istedi.

BİLİM VE TEKNOLOJİ HÂKİMİYETTE ASIL UNSURDUR
Başkan Gümrükçüoğlu konuşmasında özetle şunları kaydetti: “Gençlerimize bir vizyon, bir bakış açısı getiren, ileri teknoloji alanında milli üretim yapan Sayın Özdemir Bayraktar ve evlatlarına millet adına teşekkür ediyorum. Bizim geleceğimiz olan gençlerimize söyleyeceğimiz; Mutlaka köklerine bağlı olarak maneviyata ve ahlaka, çalışkanlığa ve dürüstlüğe sahip olarak bilim ve teknolojinin her şeyin hakimiyetinde asıl unsurlarından biri olduğunu bilerek bu konferansı takip etsinler.

TRABZON BU ALANDA ÖNEMLİ BİR DONANIMA SAHİP
Yeni tabirle inavasyon ve yenilikçiliğin, bilimle ileriye adım atamanın çok önemli bir örneğini dinleyeceğiz burada. Ülkelerin ve insanların geleceğini bilim ve teknolojinin tayin ettiğini bilmemiz hepimiz için büyük öneme haiz. Trabzon bu alanda büyük bir donanıma sahiptir. 1955’de kurulan ve bugüne kadar ülkemize 180 bin mimar ve mühendis yetiştiren KTÜ, şimdi yanında bir vakıf üniversitesi, hepimizin her zaman desteklediği teknokentin varlığı, sanayicilerin çok zeki ve çalışkan olması bu şehrin büyük donanımıdır.

Programda katılımcılara seslenen Trabzon eski Milletvekili Asım Aykan, “Memleketi siz gençlere bırakacağız, siz memleket için her şeyinizi ortaya koymaya hazırsanız biz arkaya bakmadan gidebiliriz” diyerek geçlere seslenirken Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ise, “Biz dinimizin bayraktarlığını yapan bir milletiz şimdi yeni bir diriliş var. Bu dönemi yaşıyoruz. Bu kadrolar içinde çok değerli bilim insanları yetişiyor” ifadelerini kullandı.

ANADER tarafından düzenlenen programda protokol konuşmalarının ardından Bayraktar AŞ Genel Müdürü Haluk Bayraktar konferans verdi ve katılımcıların sorularını yanıtladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ